Filtruj według

Cena

Cena

  • 171,00 zł - 577,00 zł

Marka

Marka

Metoda montażu

Metoda montażu

Wodoodporna

Wodoodporna

Grubość

Grubość

Klasa ścieralności

Klasa ścieralności

Wymiary

Wymiary

Panele jodełka

Panele jodełka

Aktywne filtry

Jak powszechnie wiadomo, moda lubi powracać, jednym z przykładów na to jest podłoga układana w jodełkę. Takie podłogi były bardzo popularne kilkanaście lat temu, obecnie posiadają wielu swoich zwolenników, między innymi dlatego że pasują do wielu różnych aranżacji. Panele układane w jodełkę to doskonała alternatywa dla klasycznie układanych paneli. Wzory, imitujące różne gatunki drzew między innymi dąb  a także wytrzymałość nowoczesnych paneli, sprawią że taka podłoga bardzo dobrze imituje drewniany parkiet. Panele dostępne są w różnych odcieniach a także klasach ścieralności, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do każdego pomieszczeniach. 

Podłoga w jodełkę - do jakiego wnętrza?

Podłoga w jodełkę tak naprawdę świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, efekt końcowy zależy głównie od koloru paneli a od tego, jak bardzo widoczne są słoje czy sęki, to właśnie one tworzą cały wizualny efekt. Jest ona bardzo efektowna, jest to idealna baza do nowoczesnej aranżacji. Podłoga w jasnym odcieniu odnajdzie się wszędzie, jednak musimy pamiętać że ciemne odcienie w zbyt małych pomieszczeniach, mogą optycznie je zmniejszyć. To idealne rozwiązanie dla osób lubiących połączenie klasyki z innymi stylami. 

Jasne a także wszystkie beżowe odcienie idealnie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim, natomiast wszystkie ciemne odcienie wpisują się w nowoczesne a także modernistyczne aranżacje. Podłogi o bardzo wyraźnych słojach, postarzają ją wizualnie co odpowiada stylom vintage a także retro. 

Jodełka na podłodze - o czym musimy pamiętać?

Sam wzór jodełki jest bardzo wyrazisty, właśnie dlatego nie powinniśmy eksperymentować z wyraźnymi kolorami, lepiej postawić na bardziej stonowane odcienie, przy których podłoga będzie odpowiednio się prezentowała. Bez wątpienia, nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć całość aranżacji, tak aby wszystko do siebie pasowało i się uzupełniało. 

Nie do końca jest tak, że prezentuje się dobrze w każdym pomieszczeniu. Zdecydowanie gorzej wygląda w małych pokojach, w szczególności ta z paneli winylowych. Aby jodełka dobrze wyglądała, niezbędna jest przestrzeń. Na mniejszych metrażach może ona wyglądać bardzo nieestetycznie. 

Największą zaletą paneli winylowych w jodełkę jest ich duża trwałość, jest odporna na zarysowania co bez wątpienia jest bardzo istotne w często użytkowanych wnętrzach takich jak kuchnia czy salon. 

Panele podłogowe układane w jodełkę - sposoby układania

W ostatnich latach, zdecydowanie wzrosła popularność paneli winylowych układanych w jodełkę. Bez wątpienia, te rozwiązanie nie tylko urozmaici wnętrze ale również będzie służyło nam przez lata z uwagi na swoją trwałość. Jodełka, może być układana na kilka różnych sposobów, najpopularniejsze z nich to: jodełka francuska, węgierska a także klasyczną. Główna różnica polega na kącie ułożenia. 

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6