Filtruj według

Cena

Cena

  • 125,00 zł - 879,00 zł

Marka

Marka

Metoda montażu

Metoda montażu

Wodoodporna

Wodoodporna

Grubość

Grubość

Klasa ścieralności

Klasa ścieralności

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Wymiary

Wymiary

Panele podłogowe | Zamów panele z dostawą | E-m2.pl

Panele podłogowe

Panele podłogowe

Aktywne filtry

Wykończenie podłóg, tak samo jak ścian stanowi bardzo istotną kwestię. Podłoga do pokoju dziennego, sypialni czy łazienki powinna nie tylko wyglądać estetycznie ale również pasować do wnętrza. Panele podłogowe, stanowią idealną alternatywę dla podłogi drewnianej. Posiadają wiele zalet, dzięki którym to właśnie na takie rozwiązanie się decydujemy. Są to między innymi: atrakcyjne ceny, łatwość montażu oraz szeroki wybór wzorów i kolorów, mogą imitować różne gatunki drewna na przykład dąb ,ale również mamy możliwość wyboru desek podłogowych o różnych rozmiarach. Panele do kuchni stanowią doskonały wybór tak samo jak panele do łazienki. Oferujemy panele laminowane i nowoczesne panele winylowe. Dzięki temu z łatwością każdy wybierze model odpowiedni dla siebie! 

Ile lat wytrzymują panele podłogowe?

W przypadku paneli na podłogę, potwierdza się stwierdzenie, że im wyższa cena tym wyższa jakość. Dobrej jakości panelami, będziemy użytkować je nawet przez kilkadziesiąt lat.

Grubość paneli podłogowych

Przy wyborze, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, jedną z nich jest grubość paneli. W dużym stopniu, wpływa ona na ich właściwości. Grubsze panele są znacznie bardziej wytrzymałe, na takich panelach nie będą powstawać odkształcenia. Jaka grubość paneli jest najlepsza? Warto wybrać panele, których minimalna grubość wraz z laminatem nie jest mniejsza niż 8 mm.

Gdy już zdecydujemy się na odpowiednią grubość, powinniśmy również sprawdzić materiał z jakiego została wykonana płyta nośna. Płyta HDF jest zdecydowanie bardziej trwała w porównaniu z tradycyjną płytą MDF.

Różne klasy ścieralności

Najczęściej zadawane pytania dotyczą tego, jakie panele będą najbardziej odporne na ścieranie? O klasie ścieralności, świadczą poszczególne oznaczenia na panelach: od AC1,AC2, AC3, AC4, AC5 oraz AC6. Im wyższa klasa, tym panel będzie charakteryzował się wyższą odpornością na ścieranie, najwyższa klasa zazwyczaj przeznaczona jest do obiektów użyteczności publicznej, pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, są odporne na intensywną eksploatację. 

Ile kosztują dobre panele podłogowe?

Jak wyżej wspomniano, na cenę wpływa kilka istotnych czynników: grubość, klasa użyteczności oraz ścieralności, a także struktura. Ceny jakościowych paneli podłogowych paneli zaczynają się już od około 80 złotych za metr kwadratowy, w przypadku najdroższych musimy liczyć się z cenami zaczynającymi się od około 200 złotych. W przypadku najdroższych, najczęściej nie są to panele laminowane a drewniane.

W jaki sposób ułożyć panele podłogowe?

Zanim zaczniemy montaż paneli podłogowych, powinny one zostać rozłożone w opakowaniu co najmniej przez 48 h. Musimy dać im czas na aklimatyzację w pomieszczeniu w którym będą układane. Od czego zacząć? Na samym początku powinniśmy w odpowiedni sposób przygotować podłoże, powinno być czyste, pozbawione wilgoci oraz stabilne. Posadzka powinna być równa, panele układane na nierówną podłogę mogą się przesuwać a nawet pękać. Na odpowiednio przygotowane podłoże możemy układać panele. Warto pamiętać o kilku zasadach:

  • panele według sztuki budowlanej powinno się układać zgodnie z kierunkiem padania światła,
  • aby zachować estetykę, panel nie powinien być krótszy niż 40 cm,
  • należy zostawić ok 10 mm szczelin dylatacyjnych przy ścianach.

Co położyć pod panele podłogowe?

Ułożenie paneli jest jednym z najbardziej istotnych etapów wykończenia mieszkania. Jednak aby efekt był zadowalający, pod panele powinien być zastosowany odpowiedni podkład. Panele nie są na stałe przymocowane do podłogi czy ścian. Pod wpływem działania różnych czynników takich jak wilgoć czy zmiany temperatury, może dojść do kurczenia lub rozchodzenia paneli. Czasami może zdarzyć się tak, że po upływie nawet krótkiego czasu mogą powstać uszkodzenia, przez które wymiana podłogi na nową będzie nieunikniona. 

Właśnie dlatego, niezbędne jest zastosowanie dodatkowej warstwy, która skutecznie wypełni mikroszczeliny pomiędzy panelami a podłożem. Podkład pod panele jest bardzo ważnym elementem, wpływa on na komfort użytkowania podłogi, ale dodatkowo zwiększa jej trwałość a także izolację akustyczną oraz termiczną. Podkład pozwala panelom na swobodną pracę. Podkład dobiera się w zależności od pomieszczenia oraz jego przeznaczenia, na przykład inny podkład będzie potrzebny pod ogrzewanie podłogowe, a inny aby wyrównać różnicę poziomów pomiędzy pomieszczeniami.

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6