Panele do kuchni

Panele do kuchni

Aktywne filtry

Kuchnia podobnie jak łazienka jest pomieszczeniem, które najczęściej kojarzone jest z płytkami ceramicznymi. Jednak coraz częściej decydujemy się na inne rozwiązania, jednym z nich są panele podłogowe. Podłoga w kuchni w porównaniu z innymi pomieszczeniami, jest znacznie bardziej narażona na czynniki, które mogą doprowadzić do jej uszkodzenia. Tymi czynnikami są między innymi woda oraz wysoka temperatura. Panele podłogowe stanowią niedrogie a przy tym łatwe w montażu rozwiązanie. Jakie panele będą najbardziej odpowiednie do kuchni?

Jakie zalety posiadają panele do kuchni?

Panele w kuchni, są rozwiązaniem które posiada wiele zalet. Zaczynając od tego jak zbudowane są panele, dzięki temu że składają się z kilku warstw charakteryzują się trwałością, a przy tym są odporne na urazy mechaniczne, rysowanie czy ewentualne uderzenia. 

Wszyscy dobrze wiemy, że podłoga w kuchni jest wyjątkowo narażona na różnego rodzaju zabrudzenia. Jednak panele, możemy w bardzo łatwy oraz szybki sposób wyczyścić. Panele winylowe charakteryzują się odpornością na wilgoć, dzięki czemu rozlany napój nie wyrządzi żadnej szkody. 

Panele nie tylko dodają ciepła ale również sprawiają że pomieszczenie wydaję się bardziej przytulne niż w przypadku płytek ceramicznych. W kuchni na ogół spędzamy bardzo dużo czasu, po panelach chodzi się znacznie przyjemniej.  Dodatkowo nie ma żadnych przeszkód w zamontowaniu pod nimi ogrzewania podłogowego. Z uwagi na szeroki wybór wzorów oraz kolorów jesteśmy w stanie dobrać je do każdego wnętrza.

Jakie panele będą najlepsze do kuchni?

Jest kilka istotnych rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając panele do kuchni. Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się estetycznym wyglądem paneli przez długi czas. Panele dobrej jakości, powinny mieć wysoką klasę ścieralności a także być odporne na wilgoć.

Wybierając panele, powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki techniczne:

  • wodoodporne, przeznaczone do pomieszczeń które są szczególnie narażone na działanie wilgoci,
  • klasa ścieralności - do kuchni minimum AC4,
  • wysoka klasa użyteczności - co najmniej 23 lub wyższa,
  • antypoślizgowość.

Większość z powyższych właściwości, znajdziemy na opakowaniu. Wzór paneli, jest równie istotnym czynnikiem. Przy wyborze koloru, warto również wziąć pod uwagę kolor mebli czy blatów. 

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6