Filtruj według

Cena

Cena

  • 134,00 zł - 845,00 zł

Marka

Marka

Metoda montażu

Metoda montażu

Wodoodporna

Wodoodporna

Grubość

Grubość

Klasa ścieralności

Klasa ścieralności

Wymiary

Wymiary

Panele wodoodporne

Panele wodoodporne

Aktywne filtry

Pomieszczenia takie jak kuchnia czy łazienki w porównaniu z innymi, są znacznie bardziej narażone na działanie wilgoci. Od lat kojarzone są z klasycznymi płytkami ceramicznymi, jednak istnieje inne rozwiązanie które dobrze znosi działanie wilgoci, mowa o panelach podłogowych wodoszczelnych. Dzięki nim możemy mieć podłogę która przypomina drewno również w kuchni oraz łazience, dodatkowo nie musimy się o nic martwić ponieważ świetnie znoszą trudne warunki. 

Panele wodoodporne - co je wyróżnia w porównaniu z klasycznymi panelami?

Największą zaletą tych podłóg, jest bez wątpienia odporność na działanie wilgoci. Podstawę paneli laminowanych, stanowi naturalna płyta z włókien drzewnych HDF, jeśli chodzi o panele winylowe to produkowane są ze sztucznego tworzywa. Dodatkowo, w przypadku kuchni powinniśmy również wybrać panele o odpowiedniej klasie ścieralności, gdyż jest ona pomieszczeniem, które jest często użytkowane. Panele podłogowe znoszą kontakt z woda prawie tak samo dobrze jak płytki, ale w porównaniu z nimi są znacznie przyjemniejsze w dotyku. 

Zalety paneli wodoodpornych

W porównaniu z klasycznymi panelami podłogowymi, są trwalsze i bardziej odporne na zarysowania. W przypadku budynku piętrowego tworzą izolację termiczną oraz akustyczną, co bez  wątpienia jest ich atutem. Dostępne są w wielu kolorach a także i wzorach, możemy wybrać panele które imitują drewno ale również inne materiały takie jak kamień czy beton, właśnie dlatego z łatwością dopasujemy je do naszych wnętrz. Nie ma przeciwskazań do stosowania ich przy ogrzewaniu podłogowym, które bardzo często jest stosowane w łazienkach. 

Montaż wodoodpornych paneli, przebiega dużo szybciej i sprawniej niż ma to miejsce w przypadku klasycznych płytek ceramicznych bądź drewnianej podłogi. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w przypadku łazienki czy kuchni ale również w pokojach dziecięcych, z taką podłogą nie będziemy musieli się martwić że w przypadku jakiegokolwiek zniszczenia czy zachlapania będziemy musieli wymienić całą podłogę. Również świetnie sprawdzą się na podłodze w przedpokoju, która szczególnie narażona jest na zarysowania przez piach, który wnoszony jest na butach.  Panele imitujące drewno, pomogą stworzyć ciepłe oraz bardzo przytulne pomieszczenia. 

Bardzo często, szczególnie w małych mieszkaniach kuchnia połączona jest z salonem, dzięki temu rozwiązaniu nie musimy już martwić się jak połączyć płytki w części kuchni z panelami w salonie. Panele wodoodporne możemy położyć na całej podłodze, dzięki czemu kuchnia wraz z salonem będą tworzyć spójną całość.

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6