Ciemne

Ciemne

Aktywne filtry

Panele ciemne

Panele podłogowe, są bardzo popularną formą wykończenia podłogi. Na kompletną aranżację, składa się kilka elementów. Każdy z nich powinien do siebie pasować aby stworzyć spójną całość. Podłogi w ciemnych odcieniach są elementem nieco trudniejszym do aranżacji w porównaniu z podłogami w  jasnych kolorach. Musimy jednak pamiętać o tym, że optycznie mogą zmniejszyć pomieszczenie, więc lepiej nie stosować ich w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Ciemne panele winylowe lub laminowane mogą stanowić niezwykle mocny akcent kolorystyczny wnętrza. Świetnie sprawdzą się w aranżacjach w stylu loftowym ale także w stylu glamour. Ciemne podłogi stanowią świetną bazę dla jasnych mebli.

Bardzo często ciemna podłogo kojarzona jest ze wzorem drewna, jednak możemy wybrać panele winylowe które imitują również inne materiały takie jak kamień czy klasyczne płytki ceramiczne.  Do wyboru mamy wiele dekorów, które w perfekcyjny sposób imitują naturalny surowiec od dębu po egzotyczne gatunki. Panele, dostępne są nie tylko w wielu wzorach i kolorach ale mamy również możliwość wyboru długości oraz szerokości deski. 

Do jakich wnętrz pasują ciemne podłogi?

Podobają Ci się ciemne panele ale nie wiesz do czego pasują? Wybierając panele w ciemnych odcieniach, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy. Musimy pamiętać że nie komponują się dobrze ze zbyt kontrastowymi kolorami, takie połączenia są bardzo przytłaczające. Ciemne panele  sprawdzą się o wiele lepiej na dużych niż na małych powierzchniach. Dzięki nim, możemy stworzyć eleganckie pomieszczenia, dlatego dobrze wygląda w gabinetach czy nowoczesnych wnętrzach. Ciemna podłoga w miejscach użyteczności publicznej z pewnością ma swoje zalety, między innymi wszystkie zarysowania oraz wgniecenia są mniej widoczne niż na jasnych podłogach. Warto zdecydować się na właśnie takie rozwiązanie w szczególności gdy nie przepadamy za częstym sprzątaniem. Mimo że nie są bardzo uniwersalne i mają ograniczone możliwości aranżacyjne, stanowią popularne rozwiązanie. 

Panele podłogowe - jakie wybrać?

Panele podłogowe nie są zakupem na chwile, przecież nie wymieniamy ich co roku. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto zwrócić uwagę na ich kilka bardzo istotnych właściwości, wpływają nie tylko na ich jakość ale również na komfort użytkowania. Jedną z właściwości jest grubość paneli, im grubsze tym są bardziej odporne. Kolejną jest klasa ścieralności, najlepiej jest wybrać panele o klasie ścieralności AC3-AC5, wszystko w zależności od przeznaczenia pomieszczenia a dokładniej jak bardzo jest eksploatowane. Panele do pomieszczeń użyteczności publicznej powinny mieć klasę AC4 lub AC5.  Do mniej użytkowanych pomieszczeń, takich jak sypialnia czy pokój dziecięcy wystarczą panele o klasie ścieralność AC2. Gdy posiadamy ogrzewanie podłogowe, przed zakupem powinniśmy upewnić się że nie ma przeciwskazań do stosowania paneli podłogowych na właśnie takie ogrzewanie. 

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6