Filtruj według

Cena

Cena

  • 125,00 zł - 879,00 zł

Marka

Marka

Metoda montażu

Metoda montażu

Wodoodporna

Wodoodporna

Grubość

Grubość

Klasa ścieralności

Klasa ścieralności

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Wymiary

Wymiary

Panele do pokoju | Idealne panele pokojowe - E-m2

Panele do pokoju

Panele do pokoju

Aktywne filtry

Panele podłogowe, są niezwykle popularnym rozwiązaniem na wykończenie podłogi, między innymi z uwagi na ich liczne zalety. Do wyboru mamy panele wykonane z różnych materiałów a także w różnych kolorach, dzięki temu każdy z łatwością znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Nie muszą przypominać klasycznego drewna, mogą również imitować inne materiały takie jak beton czy kamień. Kiedy wybieramy panele do konkretnego pomieszczenia, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd ale również na parametry, które świadczą o ich trwałości. Jaką wybrać podłogę, aby pasowała do funkcji danego pomieszczenia ale również pasowała do aranżacji? 

Podłoga w pokoju a klasa ścieralności oraz użyteczności

Wybierając odpowiednie panele na podłogę do pokoju, oprócz walorów estetycznych powinniśmy sprawdzić ich podstawowe parametry. Jednym z nich jest klasa ścieralności oznaczana od AC1 do AC5, AC6. Im cyfra jest wyższa, tym podłoga jest bardziej trwała i odporna na ścieranie. W zależności od natężenia ruchu, odpowiednio stosuje się różne klasy ścieralności. Byśmy mogli cieszyć się pięknym wyglądem podłogi w pokoju przez długie lata, warto wybrać panele o klasie ścieralności AC4 bądź wyższej. 

Kolejnym istotnym parametrem jest klasa użyteczności, na jej podstawie panele możemy podzielić na te, przeznaczone do użytku publicznego oraz te, do użytku domowego. Podobnie jak w przypadku klasy ścieralności, wyższa klasa świadczy o lepszych panelach. 

Jaki wybrać kolor paneli do salonu?

Na końcowy wygląd pomieszczenia, przede wszystkim wpływa sam wygląd desek. Jakie panele powinniśmy wybrać do pokoju, aby odpowiadały funkcjom pomieszczenia a także pasowały do aranżacji? Mamy bardzo wiele możliwości, wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Każdy zastanawia się, czy lepsze będą jasne panele czy może ciemne panele? Należy zwrócić uwagę na aranżację wnętrza, tak aby wszystko do siebie pasowało. Do niewielkich pomieszczeń a przy tym mało oświetlonych, idealnie sprawdzą się jasne panele. W dużym pokoju o dobrym oświetleniu, świetnie sprawdzą się jasne jak i ciemne panele. Oprócz koloru czy wzoru paneli, możemy również wybrać szerokość deski, podobnie jak z odcieniami, szersze deski sprawdzą się w większych pokojach, a węższe w mniejszych. Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi, jakie panele będą najbardziej odpowiednie do pokoju, wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać oraz w jakim stylu urządzany jest pokój.  Inne panele będą pasowały do pokoju w stylu skandynawskim a inne do pokoju urządzonego w nowoczesnym stylu.

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6