Filtruj według

Cena

Cena

  • 125,00 zł - 879,00 zł

Marka

Marka

Metoda montażu

Metoda montażu

Wodoodporna

Wodoodporna

Grubość

Grubość

Klasa ścieralności

Klasa ścieralności

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Wymiary

Wymiary

Panele do salonu

Panele do salonu

Aktywne filtry

Od bardzo wielu lat, panele podłogowe są niezwykle popularnym i często wybieranym rozwiązaniem na wykończenie podłogi. Jeśli chodzi o wybór odpowiednich paneli do salonu, jest kilka rzeczy do rozważenia. Panele powinny pasować do istniejącej podłogi zarówno pod względem koloru jak i materiału, a także ich klasa ścieralności powinna być dobrana w odpowiedni sposób. Salon, należy do  pomieszczeń które są bardzo intensywnie eksploatowane, podłoga w nim szczególnie narażona jest na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy negatywne działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. 

Jakie panele do salonu wybrać?

Zastanawiając się jakie panele podłogowe wybrać, powinniśmy zwrócić uwagę  nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na ich podstawowe parametry które mają istotny wpływ na ich trwałość. Jednym z ważniejszych parametrów jest klasa ścieralności. Oznaczane są kolejno AC1, AC2, AC3, AC4, AC5 oraz AC6. Im wyższa, tym trwałość podłogi jest większa. Do salonu najlepsze będą panele o klasie ścieralności AC4 bądź wyższej.

Kolejnym niezwykle istotnym parametrem jest klasa używalności. Na jej podstawie panele dzielone są na dwie główne grupy - do użytku domowego oraz do publicznego. Powinniśmy pamiętać, że wraz z upływem czasu, panele mogą blaknąć bądź nieznacznie zmienić kolor. Dobrym rozwiązaniem, są panele których powierzchnię pokrywa lakier chroniący przed promieniowaniem UV. Bez względu na to, jaki rodzaj paneli wybierzesz dla swojego salonu, powinien on odzwierciedlać twój styl i nienagannie prezentować się przez wiele lat.

Podłoga w salonie - jaki kolor paneli?

Jeśli chodzi o wybór paneli podłogowych do salonu, dostępnych jest wiele opcji. W zależności od preferencji, można wybierać spośród różnych kolorów i wzorów. Jeśli chcesz imitować wygląd podłóg z twardego drewna, wybierz kolor, który jest bliski naturalnemu drewnu. To pokaże naturalne piękno pomieszczeń, dodając jednocześnie ciepła i tekstury. Możesz również zdecydować się na lżejsze kolory, jeśli Twoja przestrzeń ma ograniczony metraż lub jeśli chcesz odizolować pokój od zewnętrznego hałasu. Inne popularne wybory obejmują panele podłogowe w jodełkę, dzięki którym możemy uzyskać ciekawy efekt optyczny do przestrzeni. Rozważ użycie uzupełniających się kolorów w różnych pomieszczeniach, aby uzyskać spójny wygląd aranżacji w całym domu. Ostatecznie wszystko zależy od Twojego osobistego stylu i preferencji, jeśli chodzi o wybór paneli podłogowych do salonu.

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6