Jasne

Jasne

Aktywne filtry

Panele jasne

Podłoga w danym pomieszczeniu w duży stopniu wpływa na to, jak będziemy odbierać całą aranżację. Wybierając podłogę, najczęściej sięgamy po panele w jasnych odcieniach, które posiadają szereg zalet. Między innymi optycznie powiększają wnętrze, a przy okazji nadają mu ciepłego oraz przytulnego charakteru. Wiele osób uważa że ciemne panele o wiele łatwiej jest utrzymać w czystości, pomimo to popularność jasnych odcieni wciąż rośnie i wiele z nas decyduje się na właśnie takie wykończenie podłóg.

Jakie zalety posiadają jasne panele?

Na etapie wykańczania mieszkania czy domu, bardzo istotnym etapem jest wybór koloru ścian czy podłóg. Od lat jasne panele podłogowe cieszą się popularnością, zwłaszcza z uwagi na to że są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Panele w jasnych odcieniach dużo łatwiej odbijają światło słoneczne w porównaniu z ciemnymi, dlatego pomieszczenie wydaje się być większe. Stanowią idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, nie tylko je powiększą ale również dodadzą przytulnego charakteru. Kolejną ich zaletą jest uniwersalność, idealnie pasują do większości wnętrz. Dodatkowo, dostępne są w wielu odcieniach dzięki czemu z łatwością możemy dopasować je do stylu panującego w naszym salonie czy sypialni. 

Jak wybrać panele podłogowe?

Kolor paneli to bez wątpienia istotna cecha, jednak nie będziemy mogli cieszyć się podłogą przez długie lata jeśli zdecydujemy się na słabej jakości materiał. Na jakie właściwości w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę? Grubość paneli jest jednym z takich czynników, Grubsze panele są dużo bardziej trwałe oraz odporne na wszelkie uszkodzenia. Wszystko zależy również o tego, w jakim stopniu dane pomieszczeni jest użytkowane. Najlepiej dobrać grubość uwzględniając przeznaczenie pomieszczenia. Do tych, które są szczególnie eksploatowane, warto wybrać panele o wysokiej klasie ścieralności. Można wyróżnić  5 podstawowych klas od AC1 do AC5. Wyższa cyfra, świadczy o większej odporności. Najwyższa klasa nadaje się do obiektów użyteczności publicznej na przykład hoteli czy gabinetów. Najbardziej uniwersalne są panele o klasie AC3, idealnie sprawdzą się w kuchni czy salonie.

Kolor podłogi a kolor ścian

W przypadku jasnych paneli, kolor ścian możemy dobierać wręcz dowolnie. Stworzą spójną całość nie tylko z jasnymi ale również z ciemnymi kolorami. To, w jakim kolorze chcemy mieć ściany w dużym stopniu zależy od tego w jaki stylu chcemy urządzić wnętrze oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Jasne panele w połączeniu z jasnymi ścianami w odcieniach bieli czy beżu, stworzą niezwykle przytulne oraz ciepłe wnętrza, a dodatkowo optycznie je powiększą. Co szczególnie jest pożądane w przypadku pomieszczeń o niewielkich metrażach. Panele w kolorze jasnego dębu idealnie komponują się z białymi meblami, to połączenie sprawdzi się jeśli chcemy stworzyć aranżację w stylu skandynawskim. Do stylu rustykalnego pasują panele o wyglądzie deski. 

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6