Filtruj według

Cena

Cena

  • 291,00 zł - 879,00 zł

Wodoodporna

Wodoodporna

Grubość

Grubość

Wymiary

Wymiary

Panele drewniane | Podłogi drewniane - E-m2.pl

Podłogi drewniane

Podłogi drewniane

Aktywne filtry

Panele drewniane

Dostępnych jest wiele rozwiązań na wykończenie podłogi, jednym z nich są panele drewniane. Wiele osób, które stoją przed wyborem odpowiednich paneli, często poza samym aspektem wizualnym biorą pod uwagę ich właściwości, między innymi ich wytrzymałość. Kiedy zależy nam na solidnej podłodze warto zastanowić się nad panelami drewnianymi które wyglądem bardzo przypominają podłogi drewniane ale w porównaniu z nimi są tańsze, a także bardziej wytrzymałe. 

Idealna alternatywa podłogi z drewna

Panele podłogowe drewniane. idealnie odwzorowują podłogi z naturalnego drewna jednak cechują się lepszymi parametrami, są odporniejsze oraz trwalsze. Nie ma opcji ich odświeżenia jak w przypadku podłogi z drewna, przez co w przypadku zniszczenia paneli pozostaje jedynie wymiana elementów bądź całej podłogi. Panele drewniane posiadają szereg zalet, między innymi ich montaż jest bardzo łatwy a po ich ułożeniu można je od razu użytkować. Są także bardzo komfortowe w użytkowaniu z łatwością je wyczyścimy i nie ma potrzeby w żaden sposób ich konserwować. Panele drewniane dostępne są w wielu wzorach oraz odcieniach, mogą imitować różne gatunki drewna. Każdy rodzaj imituje naturalne usłojenie a także barwę danego drewna na przykład dębu czy buku. Są to podłogi uniwersalne, które z powodzeniem dopasujemy do każdego wnętrza. Ponadto, nie ma przeciwskazań do stosowania ich przy ogrzewaniu podłogowym.

Drewniane panele podłogowe - czym się charakteryzują?

Panele drewniane składają się z trzech warstw, wybierając panele najczęściej głównie zwracamy uwagę na ich wierzchnią warstwę, właściwie tylko ona jest widoczna kiedy ułożymy panele. Warto również zwrócić szczególną uwagę na klasę ścieralności paneli, to od niej zależy w jakim stopniu panele są odporne na ścieranie, im wyższa klasa tym lepiej. Najczęściej w naszych domach czy mieszkaniach stosowane są panele o klasie AC3 bądź AC4, najbardziej odporne są klasy AC5 oraz AC6 które używane są na przykład w sklepach lub innych lokalach usługowych. 

Panele drewniane posiadają wiele zalet, należą do nich między innymi:

  • łatwy montaż,
  • gotowość do użytkowania zaraz po ich montażu,
  • łatwe czyszczenie,
  • możliwość montażu przy ogrzewaniu podłogowym,
  • duży wybór kolorów oraz wzorów.

Jednak jak każde rozwiązanie posiada swoje wady i zalety, tak jest również w tym przypadku. Panele drewniane nie są antystatyczne, nie ma możliwości ich odnawiania, posiadają niską izolację akustyczną a również brak odporności na wilgoć.

Jak wybrać kolor paneli podłogowych drewnianych?

Podłogi drewniane mogą mieć bardzo różne kolory oraz odcienie, zarówno te z drewna egzotycznego jak i krajowego. Wybierając kolor paneli, powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, w jakim stylu chcemy urządzić dane pomieszczenie a także jaki efekt chcemy uzyskać. Czy zależy nam na przytulnym, jasnym wnętrzu? Dzięki jasnej kolorystyce pomieszczenie może wydawać się optycznie większe, co bez wątpienia jest dodatkowym atutem. Ciemne odcienie podłogi sprawią że wnętrze będzie wydawać się bardziej klasyczne oraz eleganckie.

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6