Białe

Białe

Aktywne filtry

Panele białe

W ciągu ostatnich lat bardzo wzrosła popularność białych paneli podłogowych, które jeszcze do niedawana były uważane za bardzo niepraktyczne. Z uwagi na rosnące zainteresowanie stylem skandynawskim, często decydujemy się na panele właśnie w białym kolorze, który idealnie dopełnia wnętrza urządzane w takim stylu. Nie jest prawdą że brudzą się szybciej niż panele w ciemniejszych kolorach, brudzą się tak samo jednak faktycznie, na białych panelach zabrudzenia mogą być bardziej widoczne. Białe panele pasują nie tylko do stylu skandynawskiego, idealnie dopełnią również nowoczesne wnętrza lub te, urządzane w stylu boho. 

Z uwagi na to, że podłogi nie zmieniamy co kilka lat, białe panele są idealnym rozwiązaniem, są bardzo uniwersalne przez co pasują do większości stylów, w jakich urządzane są pomieszczenia. Dodatkowo biały kolor sprzyja wypoczynkowi, dzięki temu będziemy czuć się dobrze w takich pomieszczeniach. 

Nowoczesne panele z połyskiem czy bardziej matowe, które wybrać?

To, na jakie panele się zdecydujemy całkowicie zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy. Panele z połyskiem sprawią, że wnętrze może wydawać się o wiele bardziej eleganckie oraz nowoczesne. Będą wprost idealne do bardzo modernistycznych aranżacji. Efekt optycznego pomieszczenia będzie w tym przypadku jeszcze większy. Błyszcząca powierzchnia o wiele bardziej odbija światło słoneczne niż powierzchnia matowa. Jednak jak każde rozwiązanie posiada swoje plusy oraz minusy tak samo jest i w tym przypadku. Na panelach z połyskiem, o wiele bardziej widoczne są wszelkie zabrudzenia co wiąże się z ich częstszym myciem. Panele podłogowe matowe co prawda nie robią tak dużego wrażenia jak te z połyskiem, jednak są o wiele bardziej praktyczne, zwłaszcza gdy nie chcemy spędzać dużo czasu na myciu podłóg. 

Jak dobrać meble do białych paneli?

Tak naprawdę, białe panele są uniwersalne i pasują do większości stylów. To, jaki styl nadamy wnętrzu w dużym stopniu zależy od użytych dodatków czy tego jakie meble wybierzemy. Gdy zdecydujemy się również na białe meble, pomieszczenie będzie wydawało się większe. Aby pomieszczenie nie sprawiało wrażenia mocno stonowanego, warto sięgnąć po dodatki w nieco wyraźniejszych kolorach, co pomoże ożywić przestrzeń. Biały kolor idealnie łączy się z innymi kolorami, jednak musimy pamiętać aby nie przesadzić z ilością.

Zbyt wiele dodatków może przytłoczyć wnętrze. Jeśli chcemy urządzić pomieszczenie w stylu skandynawskim, warto sięgać po pastelowe kolory. A może styl glamour? Wystarczy kilka złotych bądź srebrnych dodatków, do tego podłoga w jasnym odcieniu i gotowe. Biel oraz jej odcienie idealnie współgrają z szarością oraz wzajemnie się dopełniają. Biała podłoga świetnie sprawdzi się w kuchni, gdzie stworzy piękne jasne i czyste wnętrze. Jasne kolory obecne w sypialnie, sprzyjają odpoczynkowi i wyciszeniu.

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6