Filtruj według

Cena

Cena

  • 148,00 zł - 650,00 zł

Marka

Marka

Wymiary

Wymiary

W opakowaniu

W opakowaniu

Pakowanie

Pakowanie

Wygłuszenie

Wygłuszenie

Opór cieplny

Opór cieplny

Podkłady

Podkłady

Aktywne filtry

Podkłady pod panele podłogowe

Ułożenie podłogi, bez wątpienia jest jednym z najbardziej istotnych etapów wykończenia mieszkania. Kiedy już zdecydujemy że chcemy ją pokryć panelami podłogowymi, musimy pamiętać o odpowiednim podkładzie który umieścimy pod nimi. Od tego, na jaki podkład się zdecydujemy w bardzo dużym stopniu zależy trwałość naszej podłogi. Jaki podkład wybrać i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Czy podkład pod panele jest niezbędny?

Panele stanowią bardzo popularne a także uniwersalne rozwiązanie na wykończenie podłogi. Podłogi z panelami, ze względu na to ze nie są one na stałe przymocowane zwykle określa się jako pływające. Pod wpływem działania temperatury bądź wilgotności powietrza znajdującego się w otoczeniu, może dojść do kurczenia się bądź rozchodzenia włókien drewna. Gdy właśnie w ten sposób panele funkcjonują na twardym podłożu, w szczeliny może dostawać się powietrze. Z biegiem czasu może to doprowadzić do mikrouszkodzeń, a to może skutkować koniecznością wymiany całej podłogi. 

Aby do tego nie dopuścić, należy zastosować dodatkową warstwę materiału, która skutecznie wypełni szczeliny. Idealny podkład charakteryzuje elastyczność, co oznacza że pracuje on razem z drewnem i dopasowuje się do niego na bieżąco. To rozwiązanie posiada również szereg innych zalet, między innymi może skutecznie zniwelować ewentualne nierówności podłogi a także mogą skutecznie poprawić izolację akustyczną, dzięki czemu wygłuszymy odgłosy.

Jaki podkład podłogowy będzie najlepszy?

Niestety, nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie jaki podkład będzie najlepszy. Wybór odpowiedniego podkładu głównie zależy od tego, na jakie podłoże chcemy położyć panele oraz w jak ono wygląda. Na nierówną posadzkę potrzebujemy innego podkładu niż na taką, która jest równa. 

Warto, sugerować się konkretnym pomieszczeniem w którym układane będą panele. Podłoga w sypialni nie wymaga tak grubego podkładu jak ta w przedpokoju, ze względu na to że są pomieszczenia mniej i bardziej użytkowane. Bardziej eksploatowane pomieszczenia wymagają grubszego podkładu, dzięki któremu nie będzie się odkształcała.

Jeśli posiadamy w domu ogrzewanie podłogowe, również powinniśmy o tym pamiętać wybierając podkład. W takim przypadku powinniśmy wybrać podkład podłogowy o najniższym oporze cieplnym. 

Izolacja akustyczna, to kolejna bardzo istotna rzecz którą warto wziąć pod uwagę. Jeśli nadzwyczaj cenimy sobie ciszę, powinniśmy pomyśleć nad podkładem wyciszającym. 

Polistyren - zadbaj o ocieplenie

Polistyren , to doskonały izolator termiczny, Dzięki nim możemy zachować ciepło w naszym domu czy mieszkaniu na dłużej. Jest to tworzywo bardzo elastyczne a także trwałe, posiada niską wartość współczynnika przenikania ciepła. Podkłady z tego tworzywa, mogą mieć nawet 5 mm grubości, dzięki niemu jesteśmy również w stanie wyrównać wszelkie ewentualne nierówności podłoża.

Folia - odporność na wilgoć

Bez względu na to, jaki podkład wybierzemy, wielu fachowców poleca dodatkowo zastosować folię, dzięki temu panele będą bardziej odporne na negatywne działanie wilgoci.

Podkład korkowy - idealny pod ciężkie meble

Podkład korkowy jest odporny na duże obciążenia a przy tym charakteryzuje się doskonałą termoizolacją. Ponad to, odporny jest na powstawanie pleśni czy grzybów.

Włókno drzewne - czyli jak wygłuszyć odgłosy. Powstaje z naturalnego surowca na drodze prasowania. Ten podkład jest w stanie zagwarantować świetną izolację akustyczną. Jest idealny rozwiązaniem do pokoju dziecięcego