Szare

Szare

Aktywne filtry

Panele szare

Zarówno wybór koloru ścian jak i podłogi, jest bardzo istotnym etapem wykończenia pomieszczenia. Ze względu na to, że wybór podłogi w dużym stopniu wpływa na efekt końcowy, warto bardzo dobrze go przemyśleć i postawić na uniwersalne rozwiązania. Jednym z nich, są szare panele podłogowe. Szara podłoga sprawdzi się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach. Z czego wynika ich uniwersalność? Przede wszystkim ze stonowanej barwy a także dostępności w wielu odcieniach. Z czy najlepiej zestawić panele w kolorze szarym?

Szare panele podłogowe - do jakiego pasują wnętrza?

Istnieje naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych z wykorzystaniem szarych paneli. Są na tyle uniwersalne, że pasują niemal do każdego wnętrza. Nie musimy decydować się na klasyczne panele drewnopodobne, dostępne są również takie, które imitują beton czy też klasyczne kafelki, a nawet kamień. W przypadku dodatków, możemy wybrać takie w podobnym kolorze do podłogi lub w zupełnie kontrastującym, wszystko zależy od tego jaką aranżację chcemy uzyskać. Idealnie nadają się do salonu, sypialni czy nawet kuchni. Dzięki temu że są uniwersalne, w połączeniu ze ścianami w białych lub szarych odcieniach, stworzymy bazę którą dzięki dodatkom w łatwy sposób odmienimy kiedy tylko zapragniemy jakichkolwiek zmian. 

Jakie meble pasują do szarej podłogi?

Jeśli chcemy stworzyć przytulne i ciepłe wnętrze, warto zdecydować się na meble w odcieniach szarego czy beżowego. W połączeniu z popielatą podłogą, a także zastosowaniu kilku bardziej wyrazistych dodatków, stworzymy klasyczne, eleganckie a przy tym pełne ciepła wnętrze. Jednak jeśli chcemy uzyskać bardziej nowoczesne czy industrialne aranżacje, idealne będą meble czarne oraz drewniane. Gdy boimy się że pomieszczenie z ciemnymi meblami stanie się przytłaczające i za ciemne, warto pomalować ściany na biało. 

Panele drewniane i drewnopodobne w odcieniach szarości pasują do pomieszczeń w stylu rustykalnym czy skandynawskim. Oprócz klasycznych paneli, coraz bardziej popularne stają się te, które imitują beton szczególnie polecane są do aranżacji minimalistycznych czy industrialnych. Szare panele z powodzeniem możemy również wykorzystać w łazience, w tym przypadku warto zwrócić uwagę na ich odporność na działanie wilgoci. Nie ma również przeciwskazań do montowania ich na ogrzewaniu podłogowym.

Panele podłogowe do kuchni w odcieniach szarości, pomogą stworzyć czyste oraz schludne pomieszczenie. Gdy jednak zdecydujemy się na te które odwzorowują beton czy kamień, nasza kuchnia nabierze nowoczesnego charakteru. W przypadku kuchni, jak i innych pomieszczeń które są szczególnie eksploatowane, warto zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności. Im wyższa klasa, tym panele są bardziej odporne na ścieranie. 

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Panele pod ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6