Filtruj według

Cena

Cena

  • 143,00 zł - 454,00 zł

Marka

Marka

Wodoodporna

Wodoodporna

Grubość

Grubość

Klasa ścieralności

Klasa ścieralności

Wymiary

Wymiary

AC6

AC6

Aktywne filtry

Panele AC6

Istnieje kilka parametrów, które świadczą między innymi o trwałości podłogi, na niektóre z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając panele podłogowe. Jednym z nich jest klasa ścieralności. To jaką klasę posiadają panele, określane jest za pomocą testu Tabera. Wyższa klasa, świadczy o wyższej odporności na uszkodzenia mechaniczne. 

Zazwyczaj możemy spotkać pięciostopniową skalę ścieralności, jednak niektórzy producenci, posiadają w swojej ofercie panele o jeszcze większej trwałości, które są oznaczane jako panele podłogowe AC6. Pozwalają one, cieszyć się  nienagannym wyglądem naszej podłogi przez długie lata, ponieważ są niezwykle trwałe i odporne. 

Panele podłogowe - klasa ścieralności AC6

Do jakich pomieszczeń są przeznaczone panele podłogowe o klasie ścieralności AC6? Panele o tak wysokiej klasie ścieralności, najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak sklepy, lokale usługowe czy też urzędy. Są one narażone na intensywne użytkowanie, a odpowiednia podłoga może ulec szybkiemu zużyciu. Panele AC6 mogą  być również z powodzeniem wykorzystywane w budynkach mieszkalnych, a najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, które są często użytkowane, takie jak przedpokój czy też salon. Dzięki nim, nie musimy się martwić że po kilku latach podłoga będzie wyglądała nieestetycznie oraz będzie wymagała wymiany.

Powinniśmy jednak pamiętać, że takie panele podłogowe charakteryzują się również sporą grubością, dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić czy możemy je zamontować w danym pomieszczeniu. Niektóre z paneli podłogowych, nie powinny być stosowane na ogrzewanie podłogowe, z uwagi na ich dużą grubość. Przy montażu paneli o grubości 12mm, należy pamiętać o odpowiednim podkładzie.

Decydując się na panele podłogowe o klasie ścieralności AC6, mamy gwarancję że nawet przy bardzo dużym natężeniu ruchu, będą one wyglądały estetycznie nawet po wielu latach użytkowania. Są one niezwykle trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Panele podłogowe Podłogi drewniane Panele 2mm Panele 4mm Panele 5mm Ogrzewanie podłogowe
Panele 5.5mm Panele 6mm Panele 7mm Panele 8mm Panele 9mm Panele 10mm
Panele 11mm Panele 12mm Panele 13mm Panele do kuchni Panele do pokoju Panele do łazienki
Panele do przedpokoju Panele sypialni Panele białe Panele ciemne Panele jasne Panele szare
Panele winylowe Panele laminowane Panele wodoodporne Panele klejone Panele jodełka Panele AC4
Panele AC5 Panele AC6